تماس عاجل! 93773107375+
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. فلز طلا Aurum Met
فلز طلا Aurum Met

فلز طلا Aurum Met

نویسنده: بهزاد زمانی مقدم

داروهای هومیوپاتی/ داروهای پلی کرست

میازم:
سیفلیس

سوگرایی:
__

استعداد ابتلا به بیماری:
اسکروفولوس

ارتباط با گرما و سرما:
بسیار گرمایی

بنیان شخصیتی دارو:

احساس مسئولیت در قبال چیزی است که از عهده‌ی فرد خارج است. او برای رسیدن به اهداف بیش از توانش، تقریباً خود را نابود می‌کند. به طوری که سرشکسته و ناامید شده و به فکر خودکشی می‌افتد.

محدوده عملکرد دارو:

روان، اعصاب، استخوان‌ها، سیستم قلبی و عروقی، اعضای ادراری و تناسلی، و غدد.

ویژگی‌های ساختاری:

افرادی دموی، سرخ و گلگون، با چشم و موی سیاه. افراد شکست خورده و بی‌علاقه به زندگی، لاغر و نحیف.

نکات کلیدی:

افسردگی شدید ( حالت‌های خودکشی ). فکرهای ناگهانی خودکشی به سرش می‌زند ( مانند پریدن از ارتفاع، رانندگی با سرعتی وحشتناک زیاد و … ). با افکار خودکشی حالش بهتر می‌شود. فکر خودکشی بر اثر درد. بهبود عمومی هنگام غروب، سردرد سوراخ کننده در زاویه‌ی داخلی چشم راست به ویژه در ریشه‌ی سمت راست بینی. دردسر آنقدر شدید است که بیمار به فکر خودکشی می‌افتد. بهتر شدن با موسیقی، بیمار هنگام خواب ناله و گریه دارد.

عوارض بالینی:

الکلیسم، آسم، گونوره، مشکلات اعضای تناسلی، عوارض غدد، هموروید، مشکلات قلبی، مشکلات روحی، فلج، سیفلیس، مشکلات حلق، اختلال‌های ادراری، عوارض رحمی، سرگیجه.

مدالیته‌ها:

تشدید:

از غروب تا طلوع آفتاب، در هوای سرد، در سرماخوردگی، با فعالیت ذهنی، در زمستان.

Rubrics:

– Delusion, reproach, has neglected his duty and deserve.
– Anxiety, conscience of, as if guilty of a crime.
– Reproach himself.
– Suicidal disposition, throwing himself from a height.

اطلاعات شخصیتی فرد مربوط به Aurum.

آدمی دقیق و منظم، پرکار و جدی، لایق، و با پیشرفت‌های زیاد در کارش است که با از دست دادن این موقعیت تا حد خودکشی افسرده می‌شود. در میازمی که این دارو قرار دارد ( میازم سیفایلتیک ) همه چیز رو به تحلیل است. او تا پیش از افسرده شدن از خودش توقع نبوغ، هوشمندی و وظایفی در سطح بالا دارد و برای رسیدن به اهداف بزرگش تقریباً خود را نابود می‌کند. از مشخصه‌های مهمش؛ دقت، مذهبی بودن، و بهتر شدن با موسیقی است. حیات او وابسته به حسن انجام کارش است. در اصول اخلاقی و عقاید سرسخت است (مانند.Silic). در اخلاق و رفتار دیکتاتور است. خیلی تمیز و مرتب است ( اما به مُدروز نیست ). احتمالاً یک علامت مذهبی دارد ( مانند جای مُهر بر پیشانی، شمایل مقدسین بر گردن و… ). در قول و قرار بسیار دقیق است. بسیار وظیفه‌شناس است و در کار نظمی ریزبینانه دارد. تا کار روزانه را تمام نکند، استراحت نمی‌کند. چون خیلی دقیق است، انتظار این دقت را از دیگران هم دارد. اگر در قرار ملاقات منتظر بماند، حتماً به شما تذکر می‌دهد. حمایتگر است ( برای مثال نقش پدرخوانده را برای دوست یا برادر کوچکترش دارد ). اگر فرد کوچکتر حمایت‌های او را نپذیرد، بسیار رنجیده خاطر می‌شود. حساسیت شدید به بو و مزه، صدا و لمس دارد. تشدید دردهای استخوانی‌اش در شب است.

روان:

حساس و تحریک پذیر ( مالیخولیایی ). خسته و ناامید از زندگی ( پس از شکست ). عجول و نگران، ناراحت و بی‌قرار. مشکلات روانی‌اش ناشی از شکست‌های عشقی، کاری، ‌اهانت و تحقیر، و آثار بد جیوه و سیفلیس است. از گذشته ناراضی و احساس گناه می‌کند. مأیوس است. نگرانی شدید از آینده دارد. با کمترین مخالفت عصبی می‌شود. ترس از بلندی دارد.

سر:

سردرد ناشی از کمترین فعالیت ذهنی، ترس، وحشت، و یبوست. در مشکلات چشمی، نیمه تحتانی اجسام را نمی‌بیند. انسداد بینی و سینوزیت دارد.

عوارض تنفسی و قلبی:

تنفس بدبوی دختران در حال بلوغ. تپش قلب در موقع اضطراب. فشار خون بالا. بیماری قلبی ناشی از اثرهای بد جیوه، سیفلیس و یا اسکروفولوس.

عوارض تناسلی:

پرولاپس رحم. بالاماندن بیضه‌ها و رشد نکردن آن‌ها در مردان.

ملاحظات:

– اصلی‌ترین داروی خودکشی است.
– داروی خوبی است برای پیش یا پس از .Syph.
منبع مقاله :
زمانی مقدم، بهزاد؛ (۱۳۸۶)، راهنمای درمان ‌هامیوپاتیک، تهران: اطلاعات

  • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید