تماس عاجل! 93773107375+
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. منشا داروهای هومیوپاتی
منشا داروهای هومیوپاتی

منشا داروهای هومیوپاتی

طبق قانون مشابهت ها هر ماده ای بر روی کره خاکی که توانائی ایجاد علائم بیماری در فرد سالم را دارا باشد می تواند به عنوان دارو به کار رود . تاکنون حدود چهار هزار دارو با مشتقات کاملا طبیعی در دسترس هومئوپات ها قرار گرفته که شامل چهار گروه می باشد :

۱ – گیاهان : که شامل گل ها – بوته ها – سبزیجات – پیاز گل – ساقه – پوسته درخت و غیره می باشد . ( ۶۰% )
۲ – جانوران : کالبد حیوانات – ماهی ها – حشرات – ارگان های ویژه – غده ها – بافت های سالم گونه های مختلف جانوری ( ۲۰% )
۳ – مواد معدنی : شامل سنگ های معدنی و عناصر شیمیائی – فلزی – شبه فلزات و غیر فلزات
۴ – بیولوژیک : مشتق از بافت های سالم یا بیمار انسانی یا جانوری

از ۵۰۰۰۰۰ گونه گیاهی شناخته شده تنها ۱۰% ان جهت استفاده درمانی ازمایش گردیده است . و هر روز نیز نسل ۱۰ گونه گیاهی از میان میرود . گیاهانی که هر کدام می توانستند در کاهش الام بشریت نقش عمده ای ایفا نمایند . به عنوان نمونه گل باد ( شقایق ) – تاج المولک – گل همیشه بهار – گل بابونه وحشی را در تولید داروهای هومئو پاتی به کار می برتد .

از میان داروهای با منشا جانوری می توان به مرکب ماهی – زنبور عسل – صدف دریائی اشاره نمود .
مواد معدنی مورد استفاده بطور مثال شامل سولفات کلسیم – بی کرومات پتاسیم – نمک طعام – سیلیس می باشد .
داروهای با منشا بیولوژیک شامل سه دسته می باشد : سارکودها ( تهیه شده ازبافت ها و غده های سالم جانوری مانندغده ادرنال – پانکراس و غضروف )نوسودها ( اندام های مرده و بیمار مانند آنفلوانزا – مدوراینوم ) نوسود های روده ای ( مانند باسیلوس۷ – پروتئوس و گارتنر ) .

طرز تهیه داروهای هومئوپاتی :

در سه مرحله انجام می پذیرد :
۱ – آماده سازی محلول مادر
۲ – توان دار کردن دارو
۳ – نحوه تجویز دارو

داروی مادر در چهار مرحله تهیه می گردد :

الف = خیساندن و نرم کردن
ب = عصاره گیری
ج = عمل اوری و جا افتادگی
د = فیلتراسیون

در مرحله بعدی پتنسی ها ( رقت های) متفاوت از محلول مادر به روش هانمنی بدست می اید. ترقیق متوالی موجب کاهش کمیت دارو و عوارض سمی ان می گردد . سپس دارو توان دار می گردد . برای هر ۹۹ قطره اب و الکل یک قطره از داروی مادر افزوده می گردد و سپس به شدت تکان داده می شود ( روش سنتی مال ) . این رقیق سازی با برداشتن مجدد یک سی سی از محلول جدید و اضافه کردن ۹۹ سی سی اب و الکل و تکان دادن مجدد به ان ادامه می یابد .

تکان شدید به دارو توسط خود هانمن نو اوری گردیده است که هر بار ۱۰ الی ۱۰۰ بار انجام می پذیرد . با این کار انرژی لازم به دارو منتقل می گردد . در مورد مواد نامحلول جامد به جای تکان دادن از سایش مواد با هاون استفاده می شود . داروهای رایج هومئوپاتی در حد ده بتوان منهای دوازده ( ۶ ) ده بتوان منهای شصت ( ۳۰ ) ده بتوان منهای چهار صد ( ۲۰۰ ) بار رقیق و توان دار شده اند .

و جالب اینکه با هر بار رقیق ترشدن بواسطه هنر توان دارسازی بر قدرت شان افزوده می گردد . مساله پیچیده تر اینکه بر پایه فرضیه اووگادرو در رقت بالاتر از ده بتوان منهای بیست و چهار اصلا ملکولی از ماده در محلول وجود نخواهد داشت پس چیزی که مبنای درمان ماست خود ماده نبوده بلکه انرژی موجود در ملکول های اب است که ان را از ملکول های محلول مادر در پی تکان های متعدد کسب کرده اند .​

  • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید